Chceš se spřátelit?... TADY
Reklamy...TU

Kopírujte jen s ikonkou→

Září 2011

Dokrmování

9. září 2011 v 12:10 | Nellin |  Druhy krmiv
Pokud nechce morčátko po operaci nebo při zdravotních problémech jíst, je nutné ho stravou bohatou na vlákninu dokrmovat, aby se mu nezastavilo zažívání a v trávicím traktu se nemnožily škodlivé bakterie.
Dokrmujeme injekční stříkačkou (bez jehly a nejlépe o obsahu 1ml, která je dostatečně tenká, aby se morčeti dala vsunout mezi přední zuby a stoličky) umělou výživou (např. v ČR dostupné instantní seno Rodicare Instant, Osmizrnná nemléčná kaše od Nestlé, ve vodě rozmočené kvalitní granule, zeleninová dětská výživa neobsahující luštěniny a brambory - u nás toto splňují pouze dva zeleninové bio příkrmy od firmy Hipp: První karotka a Karotka s kukuřicí.Hry a zábava

8. září 2011 v 18:25 | Nellin |  Historie atd..

Hra s provázkem

Na kousek provázku zavěste oblíbené jídlo Vašeho morčete (v našem případě je to tráva) a nechte morče ať si pohraje a nakonec i smlsne.
Je to vlastně taková hračka s překvapením:)

Zelenina a ovoce

2. září 2011 v 14:28 | Nellin |  Druhy krmiv
Zelenina a ovoce
Zelenina a ovoce má vysoký obsah živin, ale hlavně jsou bohaté na vitamin C, který si morče neumí samo vyrobit a musí mu být tedy dodáván ve stravě. Zelenina by měla patřit do každodenního jídelníčku morčete. S podáváním ovoce už však musíme být opatrnější, protože ovoce obsahuje mnoho cukrů a může při velkém množství a nedostatečném pohybu morčete vést k obezitě. Při podávání ovoce a zeleniny je velice důležité provádět změny, i když vaše morče preferuje určitý druh, protože jednostranná strava může být stejně nezdravá, jako kdybyste svému morčeti zeleninu nepodávali vůbec.


Domov morčete

1. září 2011 v 11:21 | Nellin |  novinky

Domov morčete

Podestýlka
Jako podestýlka nejlépe poslouží hobliny.
Někdy se používají i piliny, ty jsou však prašné
tím pádem pro morče nevhodné.
Mohou dráždit oči, nos a i pro srst nejsou nic moc.
Někdo dává na podestýlku jen seno.
Je to však velká spotřeba.
http://www.zoo-hobby.cz/obrazky/3275/chipsi-podestylka-hobliny-jablko-15-l-default.jpg