Chceš se spřátelit?... TADY
Reklamy...TU

Kopírujte jen s ikonkou→

Jak s morčátkem zacházet

20. července 2011 v 12:18 |  Zacházení
Když u vás bude morčtko den nebo dva, budebude se už cítit víc domaa můžete je začít brát do ruky a skamarádit se sním. Při zacházení s morčátky je důležité jednat mírně a tiše. Jsou od přírody dost nervozní a plachá, protože v divočině je honí mnoho nepřátela morčata musí být opatrná a pořád ve střehu.Vy určitě víte, že vaše morčátka jsou u vás v bezpečí, ale ona to zatím nevědí.Když je budete chtít vzít z kotce, zjistíte, že začnou divoce pobíhata budou se snažit uhnout před vašima rukama.
Hlavně je nepoplaště tím, že byste po nichprudce chnapali.Zažente ho pomalu do kouta, dejte na něj ruku a pak hoopatrně nadzvihněte.Držte ho pevně, aby se cítilo bezpečně, ale nemačkejte ho a hlavně at vám neupadne radši to zkoušejte nad stolem a na ten stůl dejte ještě radši deku, protože kdyby vám najednou vyskočil tak spadne na stůl do měkého. Když ho budete držet a morče bude hlasitě protestovat tak z vás aspon namá strach. Až k tomu dojde tak si s ním sedněte hladte ho a nabídněte mu něco dobrého možná mu to bude chvíli trvat než se uklidní a vezme si něco co mu nabízíte, ale potom už máte první krok důvěry za sebou.
1. Když chcete vzít morčátko do ruky, položte mu nejdřív na záda jednu ruku,aby neuteklo, pak druhou rukouzajedte ze strany druhou rukou pod něj,těsně za předníma nožičkami, aby vám spočívalo ve vaší dlani.
2. Když ho zvedáte, přidržte ho pod zadečkem rukou, kterou byste měli mít položenou na jeho zádech.
3.Pak morče opatrně obratte tak, aby vám sedělo v dlani a tělem spočívalo na předloktí. Paži držte blízko těla, aby se morčátko mohlo opřít. Druhou rukou ho můžete třeba hladit.
4. Některá morčátka se cítí lépe, když sedí vzpřímeně a opírají se o vás.Budete je držet bezpečně pokud je vždy podepřete druhou rukou, aby nespadla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama